Haberler

Vogue Ekim sayısı, Yekta Kopan'ın kaleminden: Tülin Özen

Pek Yakında filmini izleyen herkes ondan bahsedecek. Ama gelin siz, Cem Yılmaz'ın bu ay vizyona giren yeni filminin kadın başrol oyuncusu Tülin Ozen'i Yekta Kopan'dan dinleyin. "İşte o birkaç saniye, temelin dürüstlükle atıldığı bir dostluk oluyor benim için. Hani, bir dostunuzla ne kadar ters düşseniz de, oturup bir bardak demli çay içince geçer gider ya sıkıntılar. Öyle işte. O gün karar veriyorum: Tülin Özen, demli çaydır."

devamını oku...

Tülin Özen ve Cem Yılmaz: Bir Masa başında, çay eşliğinde, saatlerce...

Cem Yılmaz’ın, yıllar içerisinde Bant kapaklarına konuk olmuş sanatçıların işlerinin duvarları süslediği evinin salonundayız... Burası, güldürü ustasının iç dünyasının bir yansıması. Burası kendini rahat hissettiği, bizlere çay ikram ettiği, Pek Yakında’daki rol arkadaşı Tülin Özen ile Bant Mag. için uzun bir sohbete daldığı yer. Burası, salt yaptığı işin hakkını vererek yakaladığı başarının karşılığını gören, dostumuz Tülin Özen’in, Cem Yılmaz’ı bizim için sorduğu sorularıyla eğlendirdiği, sıkıştırdığı, konuşturduğu yer. İkilinin, bizim meraklı gözlerimiz önünde röportaj formatından çıkıp derin bir sohbete daldıkları yer. Sistem, özgürlükleri kısıtlayan önyargılar, arzular ve zaferler, gerçekleşen ve gerçekleşmeyen hayaller, sinema ve sahne tutkusu, bu düzen içerisinde var olmanın zorlukları, yeni filmin heyecanı, fikirler, görüşler ve anılar üzerine... Bir masa başında, çay eşliğinde, saatlerce... Bu sayfalara sığdıramadığımız daha nice içten konuyla birlikte...

devamını oku...

Tülin Özen ve Kübra Par'ın Habertürk Söyleşisi

Tülin Özen’le ilk kez 2009’da Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Zizek Konferansı’nda karşılaşmıştık. Daha sonra çeşitli “sinemacı ortamlarında” birkaç kez ayaküstü sohbet ettik. Sinema perdesinde hep iyi bir oyuncu olarak kaldı aklımda. Semih Kaplanoğlu’nun “Meleğin Düşüşü” filminde soyunup kendini pencereden bıraktığı o son sahne hâlâ gözümün önünde... Velhasıl onu film festivallerinde koşturan, sanata ve edebiyata meraklı, magazin eklerinde kolay rastlamayacağınız akıllı uslu, “hanımefendi” bir oyuncu olarak bilirdim. Meğer fırlamanın tekiymiş! Otostop çekip kendini yollara vuran, günlerce telefonuna bakmayan, eylemlere katılan, et yemeyen ama kokorece bayılan, kısacası ilk görüşte çaktırmasa da çok renkli bir kadınmış. İşte karşınınızda Tülin Özen’in bir sokak kızı olarak portresi!

devamını oku...

Tülin Özen ve Uğur Vardan söyleşisi: "Çok ağlayıp acı çektiğim için beni seviyorlar."

İTÜ'de elektrik okurken oyunculuğa sevdalandı. Tülin Özen, artık sinemamızın yeni ve etkileyici yüzlerinden... Semih Kaplanoğlu filmiyle başladığı sinema macerasına bu hafta gösterime giren Cem Yılmaz'ın 'Pek Yakında'sıyla devam ediyor. Filmde Cem Yılmaz'ın tekrar kalbini kazanmak için her şeyi göze aldığı karısı rolünde izlediğimiz Özen'le Hürriyet'ten Uğur Vardan konuştu...

devamını oku...

"Tülin Özen: Kalıcı ve kıymetli olan sinema."

Son olarak Cem Yılmaz’ın yeni filmi Pek Yakında’da rol alan, Meleğin Düşüşü (2005) ile “En İyi Kadın Oyuncu” Altın Portakal ödülünü kazanan, birçok tiyatro oyunundan, filmden ve diziden tanıdığımız Tülin Özen ile Yusuf’un annesi Zehra’yı, Cumali’nin sevdiği kadını, Zeynep’i, sette geçmeyen dakikaları, kurulan dostça ilişkileri, mesleğinin ona kattıklarını, biraz tiyatroyu ve “başka” bir oyuncu olmanın imkânını konuştuk.

devamını oku...

"Dramada en çok ağlayan kazanır"

Onu ilk kez 'Beyaz Gelincik' dizisinde Mehmet Günsür'ün pavyondan çıkardığı iyi kalpli kız Meryemce olarak izledik ve çok sevdik. Ama o, öncesinde ‘Meleğin Düşüşü’ filmindeki oyunculuğuyla Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştü. Oyunculuğu ve güzel mavi gözleriyle etrafına ışıltılar saçan Tülin Özen o günden beri hız kesmiyor. Kendini anlatmayı ve röportaj vermeyi sevmeyen Tülin Özen, Cumartesi Postası için kurallarını bozdu.

devamını oku...

"Eğlenceli evlilik için çok mesai harcamak lazım"

Yeni filmi “Karnaval” 27 Eylül’de vizyona girecek olan Tülin Özen, Ekşi Sözlük yazarlarının kendisiyle evlenmek istediğini duyunca “Daha hiç teklif gelmedi” diyor: “Çok eğlenceli bir evliliğim olsun istiyorum. Olanını görmedim galiba. Eğlenceli evlilik olur da çok mesai harcamak lazım onun için”

devamını oku...

"Altın Portakal kendi kendini yok eden bir ödül"

Tülin Özen, 2004 yılında “Meleğin Düşüşü” ile En İyi Kadın Oyuncu dalında Altın Portakal kazanarak tüm dikkatleri üzerine toplamıştı. ATV ekranlarında yayınlanmaya başlanan “Aldırma Gönül”de “Gönül” karakteri olarak izlediğimiz Özen, kendisiyle ilgili merak edilen her şeyi Aktüel’e anlattı.

devamını oku...

"Bir fikriniz varsa çıkıp söylemek gerek"

Tülin Özen, son yılların en özel kadın oyuncularından birisi. Erden Kıral'ın yönettiği 'Yük' filmindeki rolüyle de övgüler almaya devam ediyor. Özen'le buluştuk, filmden girdik, Barcelona'nın hallerinden çıktık...

devamını oku...
← haberlere dön..